Po činu pak byt svého známého opustil. Policisté ho zadrželi po několika dnech. Lidé, kteří oba mladíky znali, přitom nechápou, co se mezi nimi stalo. Šlo o velmi dobré kamarády, kteří se téměř denně navštěvovali a chodili spolu posilovat do fit-centra.

„V posudku, který má soud k dispozici, se o obžalovaném mluví jen v superlativech. Nechce se ani věřit, že by jeho motiv byl loupežný a že by to udělal kvůli herní konzoli za pár tisíc korun,“ řekl Právu zdroj seznámený s případem.

 

Je to násilnická hra, ve které mlátíte lidi pěstí, tyčkou a dalšími různými způsoby.Jiří Mládek

 

O motivu zločinu panují jen dohady. U soudu obžalovaný odmítl vypovídat, soudce přečetl protokol z jeho výslechu u policie. Mládek se kriminalistům přiznal, že s kamarádem strávil několik hodin, které předcházely jeho smrti. Byli spolu v posilovně a pak po dobu několika hodin hráli v jeho bytě počítačové hry.

„Nabídl mi i marihuanu. Bylo to poprvé, kdy jsem tuto drogu okusil,“ vypověděl obžalovaný u soudu. Po několika hodinách hraní počítačových her se mu pak zatmělo před očima, uchopil sošku, která stála v bytě, a na kamaráda zaútočil.

Ovlivnění jednou z počítačových her

„Několikrát jsem ho udeřil do hlavy. Vůbec nechápu, proč jsem to udělal,“ řekl a zároveň připustil, že kromě marihuany ho mohla ovlivnit i jedna z her. „Je to násilnická hra, ve které mlátíte lidi pěstí, tyčkou a dalšími různými způsoby,“ dodal.

Proces s Jiřím Mládkem bude pokračovat výslechy svědků, ve středu přijdou na řadu soudní znalci. Do konce týdne se očekává vyhlášení rozsudku.