Hroch si před věznicí vykouřil poslední cigaretu na svobodě, potom políbil matku, objal otce, pohladil psa a vstoupil dovnitř. Se svými přáteli a blízkými se loučil už v pondělí. „Trošku jsme něco popili,“ řekl na dotaz, jak se loučil se svobodou.

Ve výkonu trestu by si chtěl Hroch podle svých slov doplnit vzdělání. „Pokud bude možnost, určitě bych si udělal nějakou školu. A doufám, že tam budu zařazen do nějakého pracovního procesu,“ řekl Hroch.

Petr Hroch se před věznicí rozloučil se svojí matkou.

Petr Hroch se před věznicí rozloučil se svojí matkou.

FOTO: Aleš Honus, Právo

Na Vánoce 2011 možná bude opět doma

Po odpykání poloviny trestu, tedy po dvou letech, si bude moci požádat o podmíněné propuštění. Není tak zcela vyloučeno, že na Vánoce roku 2011 už bude zase doma.

Hroch loni v dubnu zavinil na lince číslo 5 ve Vřesině u Ostravy čelní střet dvou tramvají, při kterém zemřeli tři cestující včetně šestiletého chlapce. Dalších pět desítek lidí bylo při nehodě zraněno.

Řidič totiž nepočkal na zastávce ve Vřesině na to, až z protisměru přijede do výhybny druhá tramvaj, a vjel na trať. V zatáčce nedaleko koupaliště se ve velké rychlosti střetl s protijedoucí soupravou.

Petr Hroch před nástupem do vězení.

Petr Hroch před nástupem do vězení.

FOTO: Aleš Honus, Právo

Zpřísnění původního trestu

Podobného pochybení se v minulosti dopustilo na stejné trati několik dalších řidičů. Situace se ale vždy vyřešila couváním. Po tragické nehodě nechal ostravský dopravní podnik na trať namontovat moderní zabezpečovací zařízení, které má podobným tragédiím zabránit.

Okresní soud v Novém Jičíně Hrocha nejprve poslal na tři roky do věznice s dohledem, po odvolání státního zástupce mu ostravský krajský soud trest zpřísnil na čtyři roky a zpřísnil mu také typ věznice. Trest si tedy nakonec musí odpykat ve věznici s dozorem.