„Už jsem obdržel výzvu k nástupu trestu. Mám nastoupit nejpozději v úterý 15. prosince do 16 hodin, ale rozhodl jsem se, že nastoupím o několik dní dříve. Asi už příští pátek,“ řekl Hroch Právu.

Vánoční svátky tak odsouzený řidič stráví za mřížemi. „Mohl bych sice požádat o odklad ze závažných důvodů. Ale Vánoce nejsou závažný důvod,“ řekl pětadvacetiletý muž, který se několik týdnů po nehodě oženil. Potomky zatím neplánuje. „Nemá smysl zakládat rodinu, když musím do vězení,“ dodal s tím, že jeho manželka na něj bude čekat, až si trest odpyká. Propuštěn může být nejdříve na podmínku po odpykání poloviny trestu.

Petr Hroch na jednokolejné trati číslo 5 loni v dubnu nepočkal na zastávce ve Vřesině na to, až z protisměru přijede do výhybny druhá tramvaj, a vjel na trať. V zatáčce nedaleko koupaliště se  ve velké rychlosti střetl s protijedoucí soupravou.

V sobotu ráno začalo odklízení trosek dvou tramvají po čelní srážce.

Trosky po čelní srážce tramvají

FOTO: Josef Gabzdyl, Právo

Okresní soud v Novém Jičíně Hrocha nejprve poslal na tři roky do věznice s dohledem, po odvolání státního zástupce mu ostravský krajský soud trest zpřísnil na čtyři roky a zpřísnil mu také typ věznice. Trest si tedy nakonec musí odpykat ve věznici s dozorem.