Policisté se při pročesávání obce zaměřili na kolo, které svědci popsali. Mezitím se jim přihlásila žena, která vypověděla, že byla svědkyní incidentu. Právě její švagr byl oním útočníkem.

Žena podle své výpovědi jela navštívit příbuznou, při tom ji švagr před půl sedmou večer doprovázel k autobusu. Muž u sebe nosíval vojenský nůž - bajonet, a měl ho i osudný večer. Podle informací práva je bývalým vojákem z povolání.

Na pachatele narazili policsté během výslechu ženy. Pachatel se obcí na hledaném kole klidně projížděl i den po vraždě, kdy téměř třítisícovou obec policie prohledávala. Zkontrolovali jej a netrvalo dlouho, aby zjistili, že hovoří s vrahem. [celá zpráva]

Důchodce se dostal na zastávce při čekání na autobus podle policistů nejprve do slovní rozepře a posléze i do strkanice mezi dalšími poněkud hlučnějšími lidmi, kteří tam byli.

"Zatím ještě není vytvořen přesný konkrétní obraz události, která se na zastávce odehrála, nicméně vše nasvědčuje tomu, že penzista zaútočil nožem po předchozí slovní rozepři,“ uvedla mluvčí policie Soňa Svobodová.

Fyzicky zdatný, ale zřejmě psychicky labilní důchodce během útoku jednoho muže zabil a zranil dalšího muže a ženu.

Důchodci, na kterého byl podán návrh na uvalení vazby hrozí 12 až 15 let vězení, popřípadě výjimečný trest.