„Dva brigádníci plnili sekačky benzínem společně se zkušenými zaměstnanci technických služeb. Zatím nikdo přesně neví, co se v dílně stalo. Chlapci byli pravděpodobně v místnosti na vzdálenější straně od dveří za sekačkami a při požáru nestačili včas utéct. To se naštěstí povedlo dalším čtyřem zaměstnancům, kteří měli k východu blíž,“ popsal Právu událost zdroj, který nechtěl být jmenován.

Záchranáři se k mladíkům dostali až po uhašení požáru a mohli pouze konstatovat smrt. Jeden z brigádníků už byl přes prázdniny u technických služeb třetím rokem a oba mladíci byli vysokoškoláci. Se sekačkami prováděli běžně letní údržbu zeleně.

 

Podobná tragédie se v minulosti u nás nikdy nestala a je to pro ně obrovský šok.Starosta Blatné Josef Hospergr (SNK - ED)

Starosta Blatné Josef Hospergr (SNK - ED) upozornil, že čtyři zaměstnanci technických služeb jsou v péči psychologa jihočeských hasičů. „Podobná tragédie se v minulosti u nás nikdy nestala a je to pro ně obrovský šok. Musíme počkat na výsledky vyšetřování, abychom přesně zjistili, co bylo příčinou požáru, protože variant je moc,“ uvedl Hospergr.

Hasiči při zásahu zabránili ještě daleko většímu požáru, protože dílna sousedí s kotelnou.

Policisté a hasiči hlídají v úterý dopoledne místo požáru.

Policisté a hasiči hlídají v úterý dopoledne místo požáru.  FOTO: Pavel Orholz, Právo

„Hlášení o požáru přijalo operační středisko hasičů šestnáct minut po šesté, s tím, že jde o požár městské dílny v Čechově ulici. Oheň, který vznikl na ploše asi deset krát deset čtverečních metrů se velmi rychle šířil, ale hasiči jej dokázali lokalizovat, tak aby nezasáhl sousedící kotelnu,“ sdělila Právu mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Plameny hasily tři cisterny profesionální jednotky ze stanice Blatná a dobrovolní hasiči z Blatné a Bělčic.

Mluvčí jihočeských policistů Anna Drdová konstatovala, že případ je teprve na začátku. „Ještě neproběhlo ani ohledání místa činu. Svědky samozřejmě vyslechneme, až na to budou psychicky připraveni,“ podotkla Drdová.