Mauerovou podle Ševčíka uklidnilo, že podle soudu byla zmanipulována svojí sestrou a její přítelkyní Barborou Škrlovou. "Také teď ví, že si její děti budou moci jednou v rozsudku přečíst, že něco sice páchala, ale ne z vlastního popudu," doplnil advokát.

Klára Mauerová, která je už přes rok ve vazbě, by měla podle soudu jít do věznice se zvýšenou ostrahou. Verdikt ji podle Ševčíka nijak nešokoval. "Pokud se budeme odvolávat, tak jen kvůli snížení trestu. O vině polemizovat nebudeme," doplnil.

Odvolání zvažují i další advokáti odsouzených. Čtyřčlenný senát poslal na deset let do vězení Kateřinu Mauerovou, na sedm let Jana Škrlu a Hanu Bašovou a na pět let Barboru Škrlovou a Jana Turka.

Rozsudek v kauze Kuřim: devět let pro matku, deset pro tetu. Zdroj: TV Prima


Tragický proces deformace mateřského pudu

Týrání bylo natolik brutální, že jej soudce Pavel Göth pojmenoval jako "likvidaci dětské duše".

Zdůraznil, že se nepodařilo objasnit hlavní motivy týrání. Připustil ale, že mohly souviset se sektářstvím. Kateřina podle Götha "odstartovala tragický proces deformace mateřského pudu u své sestry" tím, že do její rodiny doslova infiltrovala svoji kamarádku Škrlovou vydávající se za dívku Aničku. Škrlová jí podle soudu pomohla v manipulaci.

 

Další články k tématu:
Týraní Ondřej a Jakub už nechtějí svou matku a tetu nikdy vidět
Žalobkyně navrhla pro sestry Maerovy deset let vězení
Škrlová není duševně nemocná, shodli se znalci
Matka týraných chlapců dostala u soudu hysterický záchvat
Ústavní soud nechal Škrlovou za mřížemi