„Předvolání jsme mu poslali na jedinou známou adresu, tedy tu brněnskou, ale nebyl zastižen doma. Protože o jeho přesném místě pobytu nevíme, nelze předvolání poslat jinam. Nemůžeme na něj vydat zatykač, protože stíhání a pátrání po osobě svědka trestní řád nezná,“ vysvětil Göth. Škrla samozřejmě může všechny překvapit a dostavit se k soudu i bez předvolání, to je ale krajně nepravděpodobné. Podle posledních zpráv byl tento záhadný invalidní důchodce, ke kterému se sbíhají nitky celého případu naposledy viděn na pomezí Německa a Švýcarska a také ve Skandinávii.

„Je to pro mě důležitý svědek, jsem přesvědčen, že by mohl jako otec popsat hlavně osobnost Barbory Škrlové, protože se pohyboval vlastně od jejího narození v její blízkosti. O tom, že se Škrlu nepodařilo předvolat vím teprve od vás, oficiálně to zatím nevím. Já na pana Škrlu žádný kontakt nemám, abych se s ním mohl spojit a moje klientka, která je na tom mimochodem psychicky velmi zle, má z vazby samozřejmě jen omezené komunikační možnosti,“ prohlásil advokát Škrlové Richard Novák.

Kuřimská kauza bude pokračovat u brněnského soudu v polovině října. Skupině šesti obžalovaných hrozí za týrání dětí až 12 let vězení. Podle státní zástupkyně mělo hrubé zacházení chlapce psychicky zlomit a udělat z nich osoby poslušné všech příkazů.