Tragédie se stala 10. prosince 2007 pozdě večer, kdy po předchozí rozepři v koupelně bytu na náměstí Republiky nasadil Hadraba ženě provázek se smyčkou na krk a utáhl ho. Ženu uškrtil.

Muž, který nikde nepracoval a žil hlavně z důchodu a sociálního příspěvku nemocné ženy, před soudem tvrdil, že svou oběť měl moc rád, že se o ni staral, pomáhal jí. Přiznal také, že se rád napil. V inkriminovaný den už ráno po páté skočil do nonstop baru Kulička a do desáté nějaké to pivko vypil, pak šel domů pro nějaké peníze a vrátil se.

„Moc si nepamatuji, byl jsem doma ještě párkrát, vyčítala mi, že piju a utrácím moc za alkohol...no a v noci jsem Janu našel jak klečí u vany. Myslel jsem, že měla buď mrtvičku, nebo že si něco udělala, protože na stole byl dopis na rozloučenou,“ uvedl s tím, že pak volal záchranku.

„Myslel jsem, že je ještě živá, před tím jsem na ní mluvil a pohladil ji po vlasech,“ vypovídal. V přípravném řízení se ale přiznal. „Pořád říkala, že brzo umře, tak jsem vzal provázek a udělal na něm uzlík a dal jí ho na krk, ale to bylo jenom demonstrativní, aby věděla, jaké to bude...,“ řekl tehdy.

U soudu pak tvrdil, že jeho výpověď je plná jeho domněnek, jak se to vše mohlo odehrát a jakoukoliv vinu odmítal připustit.