Sudek využíval kamarádství, která navázal za studií a obcházel své známé, od kterých si půjčoval peníze. Nezůstal ale jen u svých spolužáků z fakulty, peníze si bral i od jejich rodičů či známých. Takto si "vypůjčil“ téměř pět miliónů korun, které ale nesplatil.

Byl velmi manipulativní

"Byl to spolužák mojí dcery ze studií, navštívil mě a chtěl nějaké peníze do podnikání, prý je to jištěné, že i kdyby to nevyšlo, tak já o peníze nepřijdu. Občas něco vrátil, pak si to zase vypůjčil. Dneska nechápu, že jsem mu půjčila, on byl ale velmi manipulativní, já jsem ty peníze zrovna nepotřebovala a on měl vždycky nějaké dobré důvody,“ řekla u soudu jedna z podvedených žen Marie Malontová.

"Byl to můj spolužák, znal jsem ho velice dobře. Poprosil mě o půjčku čtyři sta tisíc korun, že mi to prý vrátí maximálně do týdne. Vůbec jsem nevěděl, že si už půjčil i od mé sestry a matky,“ řekl Jiří Starý. On a jeho příbuzní půjčili povedenému lékaři více jak milión a půl.

Půjčoval si s tím, že peníze už nevrátí

"Pan obžalovaný nebyl schopen částky splácet, jen občas vytloukal klín klínem a nyní se skrývá,“ řekl v závěrečné řeči státní zástupce.

Sudkova obhájkyně se snažila část viny převést i na podvedené lidi. "Svou nedbalostí umožnili páchat tuto trestnou činnost,“ tvrdila. Soud ale neměl o Sudkově vině pochyb.

"Půjčoval si peníze s tím, že už je nevrátí. Poškození jsou ale svéprávní lidé a mohli si být vědomi rizik,“ upozornil předseda senátu Jiří Stýblo. Podvodník musí kromě trestu splatit i vypůjčené peníze.