Hroch propuštění přivítal. „V nemocnici to bylo pro mě hodně stresující prostředí, už jsem se na to, že půjdu konečně domů, hodně těšil. Musel jsem tam pořád na tu nehodu myslet,“ uvedl Hroch. Ten osudnou srážku odnesl zlomeninami končetin a poraněním páteře.

Předčasně narozená dívka je stabilizována

Domů mohla tento týden odjet také matka malé Nikoly, jejíž holčičku museli lékaři přivést na svět císařským řezem. „Dívka je i nadále na jednotce nedonošených dětí, její stav je stabilizován, miminko se zdárně vyvíjí,“ uvedla mluvčí nemocnice Marie Dlabalová. V městském zdravotnickém zařízení ještě zůstává pět zraněných.

„Pacientka na ARO by mohla být zřejmě od pátku odpojena od dýchacího přístroje,“ podotkla Dlabalová. Dalších pět lidí nadále leží v ostravské fakultní nemocnici. „Jejich stav je stabilizovaný,“ konstatoval mluvčí zařízení Tomáš Oborný.

Dopravní podnik si najme právníky

Dopravnímu podniku se podařilo získat celý seznam poškozených, který čítá přes sedm desítek jmen. Podnik si chce najmout právní kancelář, která by se dohodla s rodinami obětí a zraněnými na výši odškodného.

„Chceme najmout právní kancelář, která má s podobnými událostmi zkušenosti. Měla by stanovit výši odškodného nad zákonné pojištění, aby bylo pro poškozené přijatelné. Proto zatím žádné konkrétní částky, které by se mohly vyplácet, neznáme,“ uvedl náměstek primátora pro dopravu a člen dozorní rady dopravního podniku Vojtěch Mynář (ČSSD).