Zubík je ve výkonu trestu za to, že ve druhé polovině devadesátých let nezákonně financoval hokejový klub ve Vsetíně a způsobil tak firmě, kde měl hlavní slovo, škodu 150 miliónů korun.

Tentokrát soud rozhodoval o největší ze Zubíkových kauz s téměř miliardovou škodou. Uznal ho ale vinným pouze ze způsobení škody 700 milionů korun, v části obžaloby ho zprostil viny. Zubík na vyhlašování rozsudku kvůli účasti médií nepřišel.

Škodu Roman Zubík nevýhodnými obchody a podvody způsobil podniku Slovenský plynárenský průmysl, zkrachovalé Moravia Bance, pardubické společnosti Paramo a dalším firmám. Sedm skutků obžaloba kvalifikovala jako podvody, pojistné podvody a také krádež.

Odvolání zváží
„Postupoval neexistující pohledávky, předstíral obchod s ropou a v bance uváděl při žádostech o úvěr nepravdivé informace. Navíc vylákal směnky a peníze za jejich proplacení použil na své podnikatelské aktivity," uvedl státní zástupce Rostislav Bajger. Ten si pro rozhodnutí, zda se proti rozsudku odvolá, ponechal lhůtu. „Je to tak rozsáhlá věc, že počkám na písemné vyhotovení rozsudku,“ řekl.
  

V jednom z bodů obžaloby, týkající se vylákání 20 miliónů z ostravské společnosti AZ Finance, figuroval spolu se Zubíkem také předseda představenstva společnosti Sigma Group Olomouc Milan Šimonovský. Toho ale soud zprostil obžaloby, protože nebylo prokázáno, že by o Zubíkově podvodných úmyslech vědě.  

Nemá žádný majetek
Případnou náhradou škody se nyní zabývají další soudy. Problém bude ale v tom, že Roman Zubík nemá podle svých slov žádný majetek. Při zahájení jednání totiž soudu sdělil, že má na účtech řadově maximálně desítky tisíc. „Všechno je napsané buď na manželku, nebo na firmy," řekl Zubík.
 

Několik let věznění se podepsalo na jeho zdraví. Krátce po svém prvním odsouzení se dokonce ve vazbě pokusil o sebevraždu a spolykal větší množství prášků. Několik týdnů pak musel strávit na specializovaném oddělení brněnské vazební věznice.