Policisté v úterý shrnuli aspekty celého případu. Podle nich byl největší problém ve způsobu komunikace mezi otcem dítěte Romanem Rokosem a policistkou, která vedla pátrání.

"Došel jsem k závěru, že pravděpodobně nebyla nalezena společná řeč mezi panem Rokosem a policistkou, která měla na starosti pátrání," řekl Heřman.

.„Udělalo se to, co se mělo. Nikdo z nás nemohl očekávat, že se biologická matka bude ke svému synovi chovat, tak jako Stašková,“ dodal Heřman.

Otec zvažuje stížnost
Na toto prohlášení i výsledky kontroly reagoval rázně otec Honzíka Roman Rokos, který byl v úterý na služební cestě v Nizozemí.

„Od této kontroly jsem si hodně sliboval, ale nakonec se ukázalo, že ruka ruku myje. To znamená, že policisté se navzájem kryjí. Vždyť jsem jim musel dodávat informace o pohybu Staškové i mého syna. Často jim i můj právník vysvětloval, co znamenají rozhodnutí soudů, které jsme měli v ruce. Navíc chyba v jednání, se podle mě profese jasně dotýká,“ konstatoval po informaci o výsledku kontroly Rokos.

Dále zmínil, že bude zvažovat stížnost na ministerstvo vnitra, ale ještě se poradí s právníkem. „Chci, aby pochybení policistů vyšetřil někdo jiný, než oni sami,“ dodal Rokos, který přestává věřit v právní systém České republiky a zvažuje odchod do zahraničí.

:. Antonie Stašková je obviněna z vraždy svého pětiletého syna Jana Rokose.
Pětiletého chlapce objevili policisté 28. prosince mrtvého v autě na Mostecku. Z vraždy je podezřelá jeho matka Antonie Stašková. Soud svěřil v květnu chlapce jeho otci Romanu Rokosovi, Stašková ale s dítětem ujela a od srpna s ním pobývala na neznámém místě.


Postup táborské policie při pátrání po pohřešovaném chlapci od 31. prosince do 6. ledna prověřovala skupina vnitřní kontroly jihočeské policejní správy.

Honzíkův otec si stěžoval na postup táborské policie, která po chlapci pátrala poté, co jej unesla jeho matka Antonie Stašková, která ho měla později zavraždit. Rokos tvrdí, že vyšetřovatelce často volal, protože se s ním nechtěla scházet. Informace prý dával policii on, místo aby policie informovala jeho. Je přesvědčený, že policisté postupovali pomalu a nevyužili všech možností, které při pátrání měli.

Již dříve Rokos prohlásil, že podá na postup policie stížnost řediteli jihočeské policie a na ministerstvo vnitra, pokud policie neuzná, že pochybila.