Na letišti v Hranicích se stala nehoda okolo 19. hodiny. "Při vzletu ultralehkého letadla došlo ve výšce asi padesát metrů k vynechávání jednoho válce motoru. Osmatřicetiletý pilot se pokusil o návrat na letištní plochu. Letadlo spadlo z výšky asi 30 metrů na plochu letiště," uvedla mluvčí.

Pilot podle ní utrpěl otevřenou zlomeninu kotníku nohy a zlomeninu bederní páteře. Byl převezen vrtulníkem do olomoucké Fakultní nemocnice a lékaři odhadují jeho léčbu na asi osm týdnů. Na letadle vznikla škoda předběžně vyčíslená na 75 tisíc korun.

"Dosavadní šetření naznačuje, že pilot s letadlem nesprávně manévroval při vysazení motoru," poznamenala Bednarčíková s tím, že ke zkoumání byl zajištěn letecký motor. 

Letadlo se zachytilo pravým křídlem o zem

Již při startu měl ve středu ráno problémy se svým ultralehkým letadlem jednapadesátiletý muž z Izraele na poli u železniční trati mezi obcemi Moravičany a Mohelnice . "Při rozjezdu a odstartování letadlo vytočil vlevo. Policistům uvedl, že přitom došlo k překmitnutí letadla na druhou stranu a pravým křídlem zachytil o zem. Letadlo se otočilo kolem své osy o 180 stupňů a zapíchlo se přední částí do země," konstatovala policejní mluvčí.

Ke zranění osob nedošlo. Pilot byl se svým dvaašedesátiletým krajanem na turistickém letu. "Měli v úmyslu letět nad Uničov, Šternberk a poté se vrátit na letiště do Ústí nad Orlicí," uvedla Bednarčíková. Podle šumperské policejní mluvčí Lenky Maierové vznikla na letounu škoda za 450 tisíc korun. Šetření havárie pokračuje.