Sdělila to ve čtvrtek novinářům na tiskové konferenci v Brně.

Svůj spěch vysvětlila tím, že se zdržela, když vezla syna do Šumperku. "Jsem si vědoma toho, že jsem jela rychle a udělala jsem chybu," přiznala herečka s tím, že se "nebude vymlouvat na technické závady". Policistům přitom po pondělní nehodě, která se stala na kruhovém objezdu v Olomouci, tvrdila, že jí selhaly brzdy.

"Největším trestem je pro mě zranění mladých lidí. Chci se o ně postarat a finančně je odškodnit," řekla.

Poullainová: byl to vodní kámen

Poullainová dále tvrdě popřela, že je bílý prášek nalezený v její vycházkové holi drogou. "Měla jsem v autě dvě hůlky. Držadlo se dalo odšroubovat a uvnitř každé z nich byla lahvička. Měl to být fór," uvedla trochu rozpačitě. Vůbec přitom podle svých slov nevěděla, že je v jedné z nich nějaký prášek. "Musel to být asi vodní kámen," mínila herečka.

Policie dosud nezná výsledek rozboru prášku ani krve, kterou ji bezprostředně po havárii odebrala. Zatím ji také z ničeho neobvinila.

Herečka se chystá podat trestní oznámení pro pomluvu a žalobu na ochranu osobnosti. Při soudní při se chce domoci na vydavateli deníku Blesk Ringier ČR omluvy a finanční satisfakce. Blesk informoval o hereččině možném spojení s drogami jako první. "Výtěžek věnuji zraněným lidem," dodala.

Stav zraněných se lepší

Zdravotní stav dvaadvacetiletého řidiče a jeho o rok starší spolujezdkyně je podle mluvčího olomoucké Fakultní nemocnice Stanislava Kopečného stabilizovaný. Lékaři dokonce uvažují, že pacientku, která utrpěla závažné poranění jater a žeber přemístí na standardní oddělení.