Hlavní obsah
Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) Foto: Jan Handrejch, Právo

Živnostníci budou mít nárok na peníze z bonusu i Antiviru, schválili poslanci

Živnostníci s nárokem na takzvaný kompenzační bonus budou moci dostávat zároveň peníze z programů Antivirus nebo COVID-Nájemné. Na návrh senátorů v úterý kývla Sněmovna.

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) Foto: Jan Handrejch, Právo
Živnostníci budou mít nárok na peníze z bonusu i Antiviru, schválili poslanci

„Změna zákona o kompenzačním bonusu, kterou navrhl Senát, mění pravidlo, podle něhož nárok na kompenzační bonus nevzniká v případě, že byla za stejný den čerpána i jiná podpora,“ představila změnu na plénu šéfka státní kasy Alena Schillerová (za ANO).

Novela tak umožní u osob samostatně výdělečně činných (OSVČ) souběh kompenzačního bonusu s Antivirem, ošetřovným pro OSVČ a s COVID-Nájemným. „Bude to zpětně za všechna podzimní období,“ sdělila k tomu Schillerová.

Opozice pak zkritizovala na plénu ministryni financí za to, že dříve odmítla podobný opoziční návrh, který se projednával ve Sněmovně.

„My jsme předkládali 26. listopadu obdobný návrh. Tehdy ale paní ministryně řekla negativní stanovisko. Druhý den už ale připustila, že je změna jejího stanoviska možná. Od té doby uběhly tři týdny. Po tu dobu ale mohli mít již OSVČ jistotu, že bude souběh možný,“ prohlásil například Vojtěch Munzar (ODS).

Senátní návrh je pak součástí novely zákona o spotřebních daních, která do budoucna osvobozuje pivovary od spotřební daně za vylité nebo jim vrácené pivo. Novelu nyní dostane na stůl prezident Miloš Zeman.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků