Hlavní obsah
 

Zítra se otevřou papírnictví a dětské obchody

Papírnictví a prodejny dětského oblečení a obuvi budou moci od úterý znovu otevřít, schválila to v pondělí vláda premiéra Andreje Babiše (ANO). Spodní prádlo ani obuv pro dospělé však prodejci v kamenných obchodech dál nabízet nesmějí.

 
Zítra se otevřou papírnictví a dětské obchody

„Vláda rozhodla, že od zítra umožní v rámci maloobchodního prodeje další výjimku ze základního sortimentu. Jedná se o sortiment papírnictví a dětského oblečení a obuvi,” sdělil ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO).

Prodávat se toto zboží bude moci nově jak v malých obchodech, tak i velkých řetězcích.

Premiér v neděli v České televizi mluvil také o otevření obchodů se spodním prádlem, ty by však zatím výjimku získat neměly. Stejně jako obuv pro dospělé, prodejci tak budou moci prodávat zatím pouze boty pro děti.

Právě po otevření papírnictví byla největší poptávka, protože nejmenší děti chodí do škol a doma se učí i ty ostatní, nemají ale kde si koupit pomůcky.

Rodiče také budou moci dětem nakoupit oblečení a především obuv, kterou museli rodiče dosud kupovat přes internet, kde není samozřejmě možné boty vyzkoušet. U dětské obuvi je to přitom nezbytné. Nákup dětské obuvi nelze ani odložit, jako například koupi obuvi pro dospělého, protože děti se do bot z loňské zimy nevejdou.

Dětské oblečení, spodní prádlo nebo papírenský sortiment do prodeje už před časem vrátily některé potravinářské řetězce.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků