Hlavní obsah
Němci čekají ve frontě na očkování proti koronaviru. Foto: Michele Tantussi, Reuters

V Německu mají nejspíš víc naočkovaných, než mysleli

Německý institut Roberta Kocha (RKI) předpokládá, že očkování proti covidu-19 má asi o pět procent lidí více, než uvádějí oficiální statistiky. První dávku vakcíny dostalo okolo 84 procent dospělých, plně naočkovaných jich je pak skoro 80 procent. To je o 3,5 milionu lidí více, než RKI doposud uváděl.

Němci čekají ve frontě na očkování proti koronaviru. Foto: Michele Tantussi, Reuters
V Německu mají nejspíš víc naočkovaných, než mysleli

Německý ministr zdravotnictví Jens Spahn podle agentury AP řekl, že rozdíl mezi statistikami RKI a skutečnými počty spočívá v tom, že v některých případech nebylo očkování nahlášeno.

Jde třeba o vakcinaci zaměstnanců velkých firem nebo o lidi, které naočkovaly mobilní týmy. RKI rozdíl odhalil na základě vlastního průzkumu mezi lidmi a upozornil, že statistiky na jeho internetových stránkách udávají „minimální počet naočkovaných”.

Spahn řekl, že díky vyššímu podílu naočkovaných země získává větší bezpečí v nadcházejících chladných měsících, kdy lidé tráví více času ve vnitřních prostorách a koronavirus se snáze přenáší. „Chceme se uváženě a opatrně krok za krokem vracet ke svobodě a normalitě,” řekl ministr.

V Německu, které má asi 83 milionů obyvatel, za středu přibylo 11 640 případů nákazy koronavirem. O týden dříve hygienici nahlásili 12 150 nově odhalených infekcí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků