Hlavní obsah
Zdravotník měří teplotu muži vstupujícímu do nemocnice ve Varšavě Foto: Kacper Pempel, Reuters

Prudký nárůst obětí připisují polští lékaři agresivnější mutaci

Polsko bylo minulou středu se 678 oběťmi koronaviru celosvětově na pátém místě, sdělil v TVN24 Andrzej Fal, přednosta Infekční kliniky ministerstva vnitra ve Varšavě. Přitom ještě před čtyřmi týdny mu patřila 35. příčka.

Zdravotník měří teplotu muži vstupujícímu do nemocnice ve Varšavě Foto: Kacper Pempel, Reuters
Prudký nárůst obětí připisují polští lékaři agresivnější mutaci

„Zdálo se, že spolu se zavedením přísnějších opatření počty zemřelých klesnou, místo toho však začaly rychle stoupat. Něco se zásadně změnilo, jako kdyby měl koronavirus v poslední době podstatně agresivnější podobu než doposud“, upozornil Fal.

„Zdravotníci jsou v boji s pandemií odkázáni sami na sebe. Ve válce s koronavirem riskují vlastní životy, ale vláda tvrdí, že na to, aby finančně podpořila resort zdravotnictví, který se zmítá v obrovských problémech, nemá žádné prostředky“, řekl v TVN24 Bartosz Arkulewicz, exministr zdravotnictví z Občanské platformy.

„Na nákup 308 nových limuzín však miliony má, stejně jako dvě miliardy (12 mld. Kč) pro státní televizi TVP, neskrývaný propagandistický nástroj vládní strany Právo a spravedlnost“, dodal.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků