Hlavní obsah
Pohled na letiště Heathrow poblíž Londýna Foto: Stefan Wermuth, Reuters

Londýnské Heathrow přišlo o titul nejrušnějšího letiště

Londýnské letiště Heathrow kvůli koronaviru letos už není nejrušnějším letištěm v Evropě. Jeho vedení ohlásilo, že za tři­čtvrtě roku odbavilo zhruba 19 milionů pasažérů, kdežto pařížské letiště Charlese de Gaulla využilo o 300 tisíc lidí více.

Pohled na letiště Heathrow poblíž Londýna Foto: Stefan Wermuth, Reuters
Londýnské Heathrow přišlo o titul nejrušnějšího letiště

Amsterodamský Schiphol a letiště ve Frankfurtu nad Mohanem přitom londýnskému uzlu v žebříčku těsně dýchají na záda, informoval server BBC s odkazem na vedení Heathrow.

Londýn ve třetím čtvrtletí odbavil meziročně o 84 procent méně cestujících a vykázal ztrátu 1,5 miliardy liber (45 miliard korun).

Vedení Heathrow upozornilo, že ho znevýhodňuje váhavost britské vlády zavést testování pasažérů, kteří by tak v případě negativního výsledku nemuseli do karantény. Poukázalo, že Francie, Německo, Kanada či Irsko cestující na letištích testují.

Nebudou-li britští ministři jednat, hrozí podle zprávy další ztráta pozice a tím i pracovních míst. Letiště přitom už 500 zaměstnanců propustilo.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků