Hlavní obsah
Svatopetrské náměstí ve Vatikánu vylidnil koronavirus. Foto: Andrew Medichini, ČTK/AP

Italové stráví Velikonoce v přísném lockdownu

Italové stráví velikonoční svátky v přísné karanténě, píše server Corriere dela Sera. Opatření by měla odsouhlasit během pátku tamější vláda a platit by měla od 15. března do 6. dubna. Země navíc zpřísňuje další protikoronavirová opatření.

Svatopetrské náměstí ve Vatikánu vylidnil koronavirus. Foto: Andrew Medichini, ČTK/AP
Italové stráví Velikonoce v přísném lockdownu

Epidemiologická situace se v mnohých regionech zhoršuje a ty se postupně přesouvají do zón s vyšším rizikem výskytu nákazy. Nezměněna zatím zůstává situace na Sardinii, píše server.

Ministr zdravotnictví Roberto Speranza oznámil, že oblasti nacházející se aktuálně ve žluté zóně, kde platí mírnější opatření, například jsou otevřené obchody, restaurace, i když s časovým omezením, přejdou do oranžové. To znamená, že tam bude zakázán pohyb mimo bydliště veřejnými i soukromými dopravními prostředky, lidé tuto zónu nesmí opustit. Budou platit výjimky, například cesta k lékaři či do práce. Uzavřeny jsou bary, restaurace a cukrárny, ty mohou prodávat pouze prostřednictvím výdejových okének a donáškové služby.

Regiony, které se nacházejí v oranžové barvě, se přesunou do červené zóny, v nich bude platit přísný lockdown. Lidé se nesmí až na nezbytné důvody (zaměstnání, škola, zdravotní a jiné důvody) v místě bydliště volně pohybovat. Uzavřeny jsou ekonomické aktivity mimo provozy nezbytně nutné (potraviny, lékárny). Za podmínky dodržení fyzických rozestupů je umožněno doprovázet děti do školních zařízení.

Na celém území Itálie bude nadále platit zákaz vycházení od 22:00 do 05:00. Výjimky jsou připuštěny jen z prokazatelných důvodů (práce, studium, zdraví a situace nouze), přičemž je nutné současně vyplnit i písemné čestné prohlášení. Zároveň v zemi platí omezení cestování mezi regiony.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků