Hlavní obsah

Relax v bublinách. České hory zažívají rapidní zvýšení komfortu pro lyžaře

České hory zažívají vzestup, a to hlavně díky výrazným investicím do rozvoje lyžařské infrastruktury. Za zvýšením kvality tuzemského lyžování z velké části stojí i tzv. „bublinové“ lanovky, na které vsadil především krušnohorský Skiareál Klínovec.

Relax v bublinách. České hory zažívají rapidní zvýšení komfortu pro lyžaře

Další bublinová lanovka na Klínovci

Klínovec se dá dnes považovat za nejrychleji se rozvíjející skiareál, který díky masivním investicím za posledních 10 let vyrostl z lokálního střediska na jeden z největších a nejnavštěvovanějších areálů v zemi. Poslední roky je již tradicí, že Klínovec má nejvyšší předsezónní investice a přichází stále s novými vylepšeními. A jinak tomu není ani tento rok.

Skiareál Klínovec

Foto: Skiareál Klínovec

Nejdůležitější letošní novinkou je bezesporu nová lanová dráha u modré sjezdovky Dámská, která bude mít pro Klínovec tradiční oranžovou krycí bublinu, a dokonce i vyhřívaná sedadla. A právě bubliny, které rapidně zvyšují komfort lyžařů při přepravě na vrchol Klínovce, se staly hlavní přednostní největšího krušnohorského střediska.

Klínovec byl totiž prvním areálem, který sebral odvahu a přivezl do Česka lanovky s krycími bublinami, které tuzemští návštěvníci do té doby mohli znát jen z Alpských středisek. Varianta dražší, ale za to výrazně komfortnější pro lyžaře, se rychle osvědčila a dnes nastavila laťku, o kterou usilují i ostatní velká střediska v zemi.

Bubliny Klínovec

Foto: Skiareál Klínovec

A že to na Klínovci se zvyšováním pohodlí návštěvníků myslí vážně, dokazuje i zmiňovaná stavba nové lanovky Dámská, která bude již třetí bublinovou lanovkou v areálu. To je počet, kterým se nemůže pyšnit žádné jiné české středisko. Ostatně aktuální heslo areálu vypovídá jasně: Více bublin, více komfortu!

Stavbou moderních lanovek ovšem rozvoj areálu zdaleka nekončí. Minulý rok se na Klínovci rozhodli rozšířit své dvě nejvyužívanější sjezdovky Dámská a Pařezovka, přičemž první z nich se rozšířila až o 100 %. Plánují se také nové velkokapacitní restaurace, hotely s wellness centry přímo u lanovek či nové zimní parky pro hravou výuku malých lyžařů a snowboarďáků. Nabízí se ovšem hlavně otázka, jestli, a kdy přibude další, již čtvrtá moderní lanovka s krycími bublinami. Prozradíme, že to vypadá velmi nadějně. Vzniknout by totiž měla v areálu Neklid, který se minulý rok s Klínovcem lyžařsky propojil a zdejší lanovka by dokonce měla být šestisedačková. Zdá se tedy, že se lyžařům v Krušných horách opravdu blýská na skvělé časy. Více o bublinách najdete na stránkách klinovec.cz

Klínovec

Foto: Skiareál Klínovec

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Výběr článků