Hlavní obsah

Nejen modřiny z vás dělají oběť

Oběťmi domácího násilí nejsou jen ženy agresivních násilníků, kteří nejdou pro ránu daleko. Stále častěji se setkáváme s těmi, které jsou týrány psychicky. Tato forma násilí není o nic lehčí, právě naopak. Šrámy na duši se mnohdy hojí celý život.

Nejen modřiny z vás dělají oběť

Iva vypráví svůj příběh. Manželovo chování se změnilo po narození dítěte. „Co bys ještě chtěla? Celé dny se válíš doma a já ti mám cpát prachy?“ křičel na mě. "Od té doby, co jsem nastoupila na mateřskou, stal se z něj úplně jiný člověk. Sebral mi společné úspory, neustále mě ponižoval a předhazoval, že jsem na něm finančně závislá. A to jsem před nástupem na mateřskou byla profesně úspěšnější než on. Jen díky přátelům jsem nakonec našla odvahu a dokázala od něj odejít. Dnes se děsím pomyšlení, co by se mnou bylo, kdybych to tehdy neudělala."

Ženám v podobné situaci podává AVON pomocnou ruku. V těchto dnech spouští druhou fázi projektu proti domácímu násilí, která poukazuje na jeho nefyzické formy – psychickou, sociální, ekonomickou a sexuální.

Skutečné příběhy týraných žen získávají díky výtvarné stylizaci podobu modřin, svým obsahem se ale dotýkají násilí nefyzického. Jsou umístěny na ramenu, ústech a pod okem a odkazují na omezování volného pohybu, zamezení přístupu k financím a na kontrolu mobilu.

 Více o této problematice na www,avonprotidomacimunasili.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Výběr článků