Hlavní obsah
V letošním roce končí fixace až 150 000 hypotékám. Ideální doba refinancovat.

Konec léta je ideální doba pro refinancování hypoték. Češi umí najít nejlepší nabídky

V letošním roce končí fixace až 150 000 hypotékám a je ideální doba refinancovat. Proč? Protože většinou najdete lepší cenu i podmínky. Dnes navíc ušetříte snadněji než kdy dřív. Najděte si také lepší nabídku.

V letošním roce končí fixace až 150 000 hypotékám. Ideální doba refinancovat.
Konec léta je ideální doba pro refinancování hypoték. Češi umí najít nejlepší nabídky

Kde srovnat nabídky?

●        Mrkněte, co vám nabízí vaše banka. Ze zákona vám musí dát vědět 3 měsíce dopředu, většinou to ale budete mít v mailu už 12 měsíců předem.

●        S refinancováním hypotéky doporučujeme začít rok před vypršením fixace. Při řešení vás nebude tlačit čas.

●        Určitě koukněte i na konkurenci. Přes internet je to nejrychlejší, na webech poskytovatelů hypoték obyčejně najdete hypoteční kalkulačku. A nezůstaňte jen u bank. Je řada nezávislých firem, které někdy spolupracují přímo s bankou, ale díky mizivým nákladům na provoz vám hypotéku zprostředkují levněji. Například příznačně pojmenované Refinanso.

●        Opatrně s tzv. online srovnávači. V jejich nestrannosti je totiž háček, protože banky za zviditelnění samozřejmě platí, popř. srovnávače získávají provizi z každé uzavřené smlouvy. Úroky navíc nebývají vždy aktuální a nikdo vám taky nezaručí, že výpočet z webu platí. Srovnávače tedy berte s rezervou.

Nejdřív se mrkněte, co vám nabízí vaše banka.

Na co si dát pozor?

●        RPSN (roční procentní sazba nákladů, neboli kolik % z půjčené částky za rok celkově zaplatíte) je definovaná zákonem o spotřebitelském úvěru z roku 2016. Můžete díky ní porovnat nabídky jednotlivých bank. Má zahrnovat i všechny poplatky, které se k úvěru vztahují.

●        Ale pozor, mnoho poskytovatelů do RPSN nepočítá například náklady na pojištění nemovitosti, i když bez něj hypotéku nedostanete. Cena pojistky může být totiž různá. Solidní banka ale započítá aspoň jeho průměrnou výši.

●        Podmínkou získání nejlepších úrokových sazeb je často pojištění schopnosti splácet. Ve většině případů ho platíte měsíčně, ale občas ho musíte zaplatit celé předem. Například při úvěru na 2.000.000 to bývá 66.000. Je to tak trochu podfuk, neboť o tuto částku vám poskytovatel částku navýší (pokud ji nezaplatíte hned) a o to víc nakonec zaplatíte na úrocích.

Hledejte GARANTOVANOU nabídku

Ideální je najít garantovanou nabídku, neboť výpočet v online kalkulačce bývá většinou pouze orientační. Garantovaná nabídka znamená, že daná společnost vám skutečně uvedené parametry úvěru poskytne, pokud jste zadali o výši svých příjmů a výdajů pravdivé údaje. Vyzkoušejte například www.refinanso.cz, kde během 5 minut získáte online garanci platnosti nabídky na celých 30 dní. Díky tomu, že jde o novou online službu, je navíc úrok velmi výhodný – už od 1,9 % p. a.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Výběr článků