Hlavní obsah
Val di Fassa

V Trentinu existuje mnoho míst, které se díky svým výjimečným vlastnostem přímo nabízejí pro provozování enduro cyklistiky. Enduro (odvozeno z anglického endurance – výdrž) klade důraz na zdolávání těžkého terénu a pokoření těch nejnáročnějších přírodních cest.

Val di Fassa
Enduro - Adrenalin a zábava

Jezdci enduro výrazně preferují sjezd plný zábavy před výjezdem. Rozmanité typy terénu, strmé sklony svahů a divoká příroda dělají z Trentina ideální místo pro enduro hned několika různými trasami. Zde jsou některé z nich:

1. Paganella- Bear Trails

1000m náročného stoupání a více než 4050m sjezdu s využitím lanovek v Molvenu, Andalu a Fai della Paganella. Trasy s celkovou délkou 59 km vedou napříč celou oblastí a jsou štědré na ohromující pohledy na jezero Molveno, Dolomiti di Brenta, údolí Adige i jezero Garda.

Val di Fassa

2. Madonna di Campiglio - Tour delle Malghe

Trasa s názvem Tour delle Maglhe (Tour po farmách), která vede z Madonny di Campiglio do Gondolas Spinale, je plná překrásných přírodních scenérií .

Tour delle Malghe

3. San Martino di Castrozza - Valsorda Enduro Trail

Valsorda Enduro Trail je Enduro stezka, která klesá z Alpe Tognola do Caorie a údolí Vanoi pastvinami lučních oblastí Scandola a Maso di Tognola.

Panorama v blízkosti San Martino di Castrozza

Ti, kteří nikdy předtím tento sport nevyzkoušeli, se mohou spolehnout na specializovaná centra, v nichž si mohou pronajmout veškerou výstroj a zdejší instruktoři je rádi uvedou do světa tohoto adrenalinem nabitého sportu. Jednoduše řečeno Enduro kombinuje zátěž a námahu ze šlapání na kole s divokou uvolňující downhillovou jízdou v kombinaci se single tracky nabitými energií. Pot, kořeny, skály, dechberoucí panoramata, vynikající jídlo výtečné italské kuchyně a osvěžující pivo jsou neodolatelným mixem, který v Trentinu čeká na každého milovníka Enduro cyklistiky. Stačí jen chopit se příležitosti a užít si potěšení i vzrušení, které tyto trasy mohou poskytnout!

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků