Vystudovala jste VŠE, pracovala v bance, pak v energiích. Čím vás zaujal Zonky?

Lákala mě práce ve start upu, po korporacích jsem chtěla jinam. Pracuji v malém týmu nadšenců, hodně se podílím na tom, jak bude služba vypadat. Mám z práce radost, to jsem nebyla zvyklá.

Přišla jste na pohovor s kostýmku?

Přišla jsem v zebřích šatech, což budoucí kolegy pobavilo. A když jsem pak na ukázku udělala video se zvířátky na špejlích o tom, jak by taková sdílená ekonomika fungovala v bajce, přijali mě.

To zní zábavně, ale je to pořád taková legrace? Teď když Zonky začíná znát široká veřejnost a počty žadatelů i investorů jdou do tisíců?

No, je to pořád trochu cirkus. (Smích.) Ale ne, je to stresující a chaotické, ale v Zonky si připadám jako s vlastní rodinou, všichni tou prací žijeme. Já mám ráda lidi. V bance jsou na všechno směrnice a není tam ani kousek místa pro člověka. U zákazníků ani u zaměstnanců. V Zonky je to opačně, pořád vymýšlíme, jak vyjít lidem vstříc. Společně. Když něco řeknu, tak nad tím ostatní přemýšlejí.

Jak se Zonky liší od banky z pohledu zákazníka?

My se lidmi a jejich sny a potřebami skutečně zabýváme. Neškatulkujeme je podle příjmů, pohlaví a bydlení, víc nás zajímá, čeho dosáhli, co mají rádi a co je zajímá. Lidem věříme. Třeba maminka na mateřské dostane v bance v lepším případě vyšší úrok, nebo má úplně smůlu. My zjistíme, že je to bývalá manažerka, má vlastní e-shop, je aktivní ve své komunitě a je jen otázka času, než bude zase vydělávat. Takže ji rádi podpoříme. Šanci na úspěch dostanou i netradiční projekty. Pokud mi nevěříte, podívejte se na zonky.cz.

A nějaké racionální výhody?

Jsme levnější a rychlejší než banky, neplatíme síť poboček a armádu zaměstnanců. Výhodnější úroky máme pro investory i pro lidi, kteří si půjčují. Další plus je jednoduchost. Všechno zařídíte online na našich stránkách www.zonky.cz. Vyplníte dotazník, nahrajete dva doklady totožnosti a tři bankovní výpisy a my vám připravíme nabídku. Celé to vyřídíte za deset minut.

Zákazníci jsou pro nás lidé jako my

Zákazníci jsou pro nás lidé jako my

FOTO: Zonky.cz

Chcete o nás a o tom, co děláme, vědět víc?

1. Podívejte se na naše stránky www.zonky.cz.
2. Navštivte náš Facebook.
3. Napište mi na lucie.tvaruzkova@zonky.cz.
4. Zavolejte nám na 800 449 999. Jsme tu každý pracovní den od 8 do 18.