Hlavní obsah

Zoufalý zloděj spolkl při zpackané krádeži svůj lup

Kuriózní případ museli řešit policisté z města Manchester v americkém státě New Hampshire. Z jednoho tamního klenotnictví se zloděj pokusil ukrást zlatý prsten, ale prodavačka včas zablokovala dveře, takže nestihl utéct. Prsten s diamantem proto spolkl. Policie ho poté zadržela a odvezla na rentgen. Šperk se jim zpět podařilo získat po dvou dnech.

Zoufalý zloděj spolkl při zpackané krádeži svůj lup

Dvaapadesátiletý Ronald Perley přišel ve čtvrtek večer do klenotnictví na Elm Street v Manchesteru a zeptal se na nabídku zásnubních prstenů. Prodavačka vyndala plato, z kterého si Američan vybral jeden prsten a začal si ho prohlížet.

Po chvilce se otočil a rozeběhl se pryč, žena za pultem ovšem rychle zareagovala a dálkovým ovládáním zamkla dveře. Perley se po chvilce přemýšlení dopustil zoufalého činu – prsten za v přepočtu 64 tisíc korun spolkl. „Běžela jsem k němu a on si dal ruku k ústům. Říkala jsem mu, ať ten prsten nepolyká,“ popsala pro CBS situaci prodavačka Sandy Gamachová.

Když na místo přijeli policisté, prsten už byl dávno v zlodějově těle. Perleye tak odvezli na rentgen, kde se prokázalo, že šperk opravdu spolkl. „Jednou ten prsten bude muset opustit jeho tělo, v tu chvíli ho zabavíme,“ řekla v pátek pro americký kanál WMUR-TV policejní mluvčí Maureen Tessierová.

Hra na čekanou skončila v sobotu, kdy policisté cenný prsten získali. Perley je držen ve vazbě s kaucí stanovenou na 50 tisíc dolarů (necelý milión korun). Obviněn byl z krádeže a ze zatajování důkazů.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků