Hlavní obsah
 

Žena zmatkovala na přejezdu, málem ji přejel rychlík

Více štěstí než rozumu měla nejmenovaná žena z Nizozemska, kterou v úterý zachytily bezpečnostní kamery u železniční stanice u vesnice Ermelo. Žena ignorovala sklopené závory a přeběhla trať, posléze ale přes trať přeběhla zase nazpět a vlak ji minul jen o centimetry.

 
Žena zmatkovala na přejezdu, málem ji přejel rychlík

Nahrávku z bezpečnostních kamer zveřejnila tento týden nizozemská správa železnic ProRail, aby upozornila na nešvar, který se stává v zemi palčivým problémem.

Žena na videu nejprve přeběhla jednu z tratí, ale zastavila se před druhými závorami. Následně se z nepochopitelných důvodů obrátila a rozhodla se přeběhnout trať zase zpátky. V tu chvíli ale byl rychlík už opravdu blízko a ženu nakonec minul jen o vlásek.

„Přestože společnost ProRail přijímá řadu opatření a vede kampaně, stále až příliš často vídáme řadu lidí v blízkosti trati nebo přímo na ní,“ uvedla společnost ve svém prohlášení s tím, že ročně eviduje na 160 podobných případů, z toho 30 potom končí nehodou.

„Je špatné, že se nám nepodařilo identifikovat ženu, abychom jim mohli kontaktovat,“ uvedl mluvčí společnosti Martijn de Graaf. „Tohle je prostě bláznivé chování, ke kterému dochází v Nizozemsku až příliš často,“ dodal.

Ignorování spuštěných závor či výstražných světel je v zemi pokutováno 250 eury (zhruba 6350 korunami), přesto zhruba stále každý třetí vlak musí zpomalovat z důvodů lidí v nebezpečné blízkosti kolejí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků