Hlavní obsah
Karel Roden představil v brněnské Vinné galerii víno, které nese jeho jméno. Foto: Miroslav Homola, Právo

Víno z jihu Moravy nese jméno Karla Rodena

To byl přece Karel Roden! Nebo nebyl? Tak trochu v šoku byli ojedinělí návštěvníci brněnského parku Lužánky, kteří se vydali na odpolední procházku do sychravé středy a potkali poněkud zasmušilého muže s ohařem, na kterého volal Terezko. Nešlo o přelud. Herec světového jména přijel do místní Vinné galerie, aby představil produkt, který nese jeho jméno.

Karel Roden představil v brněnské Vinné galerii víno, které nese jeho jméno. Foto: Miroslav Homola, Právo
Víno z jihu Moravy nese jméno Karla Rodena

„S nápadem mít víno vlastní značky jsem přišel sám. Chtěl jsem tak udělat radost sobě i lidem, kteří se ve vínu vyznají a pijí ho pro potěšení. Není to o kvantitě, a proto taky chvíli trvalo, než produkt, který se vyznačuje především kvalitou, vznikl,“ uvedl herec.

Zároveň dodal, že se ve svém domě - tedy zámku, který zdobí i etikety lahví, už kdysi pokoušel o založení vlastního vinného archivu.

„Nepovedlo se to. Vína, která jsem tam k archivování vybral, měla příliš mnoho alkoholu a zbytkového cukru a přešla do opětovného kvašení. Ovšem nepřišla vniveč. Už zrají v sudu jako vínovice. Ochutnat se ale budou moci až za několik let,“ dodal herec.

Karel Roden si v Brně připil s filmovým producentem a vinařem Tomášem Vicanem

Foto: Miroslav Homola, Právo

Ke zrodu vína s jeho vlastním jménem jej dovedla spolupráce s vinařem a také filmovým producentem Tomášem Vicanem, se kterým spolupracoval na jednom z nejlepších filmařských počinů poslední doby - filmu Lidice.

„Vína se jménem Karla Rodena vznikají v Adámkově vinařství ve Višňovém u Znojma. Smyslem je vyrobit vždy jen omezené množství z té nejkvalitnější části úrody. Rozhodně to není pití určené k prodeji v supermarketech,“ vysvětlil Vican.

Za nejlepší z produkce považuje Roden víno odrůdy Aurelius, které se však urodilo jen velmi málo, nebo odrůdy Pálava ročníku 2010, které bylo vyrobeno také jen několik tisíc lahví.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků