Hlavní obsah

Stovky delfínů v úchvatné podívané bláznivě vyskakovaly nad hladinu

Nezapomenutelný pohled se naskytl pasažérům výletní lodi, kteří se v neděli u pobřeží kalifornského města Dana Point vydali pozorovat delfíny. Obrovské hejno delfínů se vydalo velkou rychlostí k lodi a poté podél ní plavalo, přičemž delfíni divoce vyskakovali nad vodu. Delfíni jsou sice pověstní tím, že následují různá plavidla, ovšem ne v takovém počtu.

Stovky delfínů v úchvatné podívané bláznivě vyskakovaly nad hladinu

Cestující na lodi napřed spatřili delfíny, jak dovádějí v dáli. Poté však začali plavat k lodi a celou ji obklopili. Podle cestovní kanceláře, která výlety za delfíny pořádá, je tento jev, kdy několik stovek delfínů najednou skáče nad hladinu a zároveň plave maximální rychlostí, velmi vzácný.

Delfíni plavali i přímo před lodí, což může vypadat nebezpečně, ale zástupci cestovní kanceláře ujišťují, že srážka nehrozí. Delfíni si moc dobře uvědomují přítomnost lodi a vyhýbají se přímému kontaktu. Národní úřad pro oceán a atmosféru dokonce ve své historii neeviduje jedinou nehodu lodi s delfínem v kalifornské oblasti.

V mořích jižní Kalifornie se vyskytuje odhadem 450 tisíc delfínů a pobřeží u města Dana Point je jednou z nejlepších lokací pro jejich pozorování. Údajně tam lze narazit i na hejna s téměř deseti tisíci jedinci.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků