Hlavní obsah
Manželé si původně pumu spletli s domácím mazlíčkem svého souseda (Ilustrační foto). Foto: Profimedia.cz

Puma vklouzla důchodcům do obýváku, zamkli ji v koupelně

Edward Sudduth ze Sonory v Coloradu se díval se svou manželkou Kathy 15. září večer na televizi, když jim do obýváku vklouzla puma americká. Původně si oba mysleli, že je to sousedovic pes, a tak nově příchozímu zvířeti nevěnovali valnou pozornost.

Manželé si původně pumu spletli s domácím mazlíčkem svého souseda (Ilustrační foto). Foto: Profimedia.cz
Puma vklouzla důchodcům do obýváku, zamkli ji v koupelně

„Měla u mě docela blízko svůj hřbet, tak jsem do ní lehce šťouchl a ukázal, ať jde do koupelny,“ popsal pro místní zpravodajský kanál KTXL situaci 87letý Edward Sudduth.

An intruder caught in the act! Last night, our deputies were called to the 16000 block of Oakhaven Lane in Sonora for reports of a break-in. The perpetrator slyly made his way through the open front door of the home. He did not threaten the resident or steal anything. After being spotted, he tried to make a run for it but ended up cornered in a bathroom. Fish and Wildlife were contacted and assisted our deputies in coaxing the mountain lion out of the second story bathroom window. He did get a stern warning about the break-in before being released. Fish and Wildlife do not consider mountain lion sightings near human habitation a public safety concern as long as the lion is not exhibiting aggressive behavior towards people. Mountain lions tend to be shy and extremely stealthy. That said, keep doors to your home and outbuildings closed and secure. If you do encounter a mountain lion here are some helpful safety tips: make noise, act defiant and not afraid, maintain eye contact, never run away, slowly create distance, and fight back if you’re attacked!

Posted by Tuolumne County Sheriff on Monday, September 16, 2019

Šelma jeho příkazu uposlechla, ale v tu chvíli si také manžele všimli, že tohle asi nebude sousedovic pes.

Klidné pumy nejsou riziko 

Pumu v koupelně neprodleně zamkli, zabarikádovali dveře a zavolali na tísňovou linku. Ta na místo přijela a rozbila okno, aby mohla puma z koupelny bezpečně utéct.

„Rozbité okno jsem jí neúčtoval, ale důrazně jsem ji poučil o tom, že už by se neměla pokoušet vloupat na cizí pozemek,“ smál se případu šerif z okresu Tuolumne, který na místě zasahoval.

Pumy nejsou obecně považovány za hrozbu pro člověka, pokud nejsou vyprovokovány, případně nevykazují agresivní chování.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků