Hlavní obsah
Samoobslužný knižní skener Foto: Marcela Stehlíková

O korunku České Miss se na dražbě strhl boj

V sobotu večer po skončení finále soutěže Česká Miss se konala v Top Hotelu Praha dražba plavek a korunky královny krásy Kateřiny Smejkalové. Dvojdílné plavky byly vydraženy za devět tisíc korun, korunka přišla nového majitele podstatně dráže - na 180 tisíc Kč.

Samoobslužný knižní skener Foto: Marcela Stehlíková
O korunku České Miss se na dražbě strhl boj

Odhadní cena plavek, které pocházejí z návrhářské dílny Jaroslavy Sedláčkové, činí dvacet tisíc korun. Dražba trochu vázla, proto na pomoc přispěchal Vojtěch Kotek, který sobotní finále v přímém přenosu moderoval. Pro uvolnění atmosféry přihodil i pár osobitých vtípků. Vyvolávací cena 5000 Kč se pak díky němu o čtyři tisíce zvýšila.

Daleko větší boj se strhl o missí korunku. Její odhadní cena je 100 tisíc korun, vyvolávat se ale začalo jen na desetině její hodnoty. Když se zpočátku nikdo do dražby nehrnul, zakročil opět Kotek. "Víte, za kolik ji můžete střelit na černém trhu?" Vyvolal tak boj několika mužů, kteří mezi sebou začali o korunku soupeřit. Za 180 tisíc korun nakonec připadla Vratislavu Jandovi z Tip Sportu.

Vydražitel zatím netuší, jak s takřka královským úlovkem naloží. "Ještě nevím, dám ji někam do vitríny," s úsměvem prohodil novopečený majitel. Za korunku byl ochoten utratit až dvě stě tisíc korun, výš už by nešel. "Kolik máte v kapse, tolik můžete dražit," podotkl. V dražbách není nováčkem. "Když jsem byl jednou na Miss ČR, kterou pořádá pan Zapletal, nechal jsem tam půl miliónu," svěřil se Janda.

Část výtěžku poputuje na konto nadačního fondu Slunečnice modelky Heleny Houdové. Organizace se zaměřuje na výchovu a vzdělávání handicapovaných dětí. Houdová, Miss ČR 1999, působí jako patronka fondu.

Dívaly se téměř tři milióny lidí

Česká Miss 2005 přitáhla v sobotu k obrazovkám televize Nova 2,780 miliónu diváků. Tento sobotní večer se tak stal kromě 1. ledna zatím nejsledovanějším letošním televizním večerem jak za Novu, tak za všechny televize. Právu to v neděli sdělila mluvčí Novy Veronika Šmítková.

"Přímý přenos si naladilo 63,7 procent všech diváků, kteří se v tu chvíli dívali na televizi. Nejvíc měly o přenos zájem ženy ve věku 15 až 24 let, těch sedělo u televize 82 procent. Ale volba Miss zaujala všechny věkové kategorie. Ve skupině dospělých mezi 15 až 54 lety se jich dívalo 67 procent, v závěru soutěže dokonce 78 procent," informovala Šmítková.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků