Hlavní obsah

Nejvtipnější výroky roku 2007

Výběr zajímavých výroků z letošního roku z Česka i ze světa je opravdu pestrý. Mnoho z nich máte jistě ještě v živé paměti, na některé jste však možná už pozapomněli a nebo vás zcela minuly. A to by byla velká škoda.

Nejvtipnější výroky roku 2007

"Proč už konečně nezmlkneš?" (španělský král Juan Carlos umravňoval venezuelského prezidenta Huga Cháveze, který na iberoamerickém summitu přerušoval projev španělského premiéra)

"Je nezkušený. Ale je zkušený tím, co už má za sebou." (bývalý trenér anglického fotbalového týmu Steve McClaren ke kvalitám Waynea Rooneyho; vítěz "blábolu" roku v angličtině)

Čunkovi opálení chudáci, Íránu chybí homosexuálové

"To se budete muset jet někam opálit, začít dělat s rodinou binec, na náměstí dělat ohně, a potom se vás teprve někteří politici zastanou a řeknou - on je chudák." (šéf lidovců Jiří Čunek vyjádřil svůj názor na Romy)

"Někdo má rád rostliny, někdo mrtvoly." (výtvarník David Černý o výstavě z lidských těl nazvané Bodies)

"V Íránu tento fenomén nemáme. Nevím, kdo vám řekl, že ano." (prezident Mahmúd Ahmadínežád při vystoupení na Columbijské univerzitě v USA k problematice homosexuality ve své zemi)

"Zdá se, že u toho přemýšleli. Ale o reformě bych nemluvil." (ekonom Ondřej Schneider o vládním návrhu reformy)

"... Nejvíc sexy na muži je mozek." (tlumočnice Petra Kováčová se před svatbou s předsedou ČSSD Jiřím Paroubkem vyjádřila k tomu, co na něm nejvíc obdivuje)

Richards "šňupal" otce, fotbalisté zapírali orgie

"Prostě jsem nemohl odolat a s troškou koksu (kokainu) jsem si ho dal. Bylo to dobré a přežil jsem to." (kytarista Rolling Stones Keith Richards vyvolal poprask tvrzením, že šňupal popel svého otce. Později to však popřel: "Snažil jsem se tím říci, jak jsme si s Bertem (otcem) byli blízcí.")

" ... Na recepci jsem byl, to ano, ale nic takového jsem neplatil. Ta částka absolutně nesouhlasí ..." (Tomáš Ujfaluši k informacím bulváru, podle nichž si měli fotbalisté za 41 000 korun objednat na hotelový pokoj prostitutky)

"Podobně jako protijaderní aktivisté u Temelína jsem ochoten přivazovat se vlastním tělem a bránit, aby Národní knihovna v takové podobě na Letné byla." (názor prezidenta Václava Klause na "chobotnici" architekta Jana Kaplického)

"Když se stavěla budova obchodního domu Baťa v Praze, vyvolala velký rozruch, ale není znám žádný komentář prezidenta Masaryka." (Kaplický glosoval výhrady Klause ke svému návrhu)

"Maminko, to je tak nespravedlivé, ..." (dědička Paris Hiltonová poté, co ji policisté vedli zpět do věznice, kam se dostala za opakovanou jízdu v opilosti).

Ministerská jednička Kalousek, lidumil Vondruška

"To, co jsem ukázal, znamená - Kalousku, jsi jednička!" (vysvětlení premiéra Mirka Topolánka k tomu, co ve sněmovně myslel svým zdviženým prostředníkem směrem k opozici)

"Když se ztratí nářadí nebo motorová pila, na to už jsme si víceméně zvykli. Když už se ale ztrácejí i traktory ...?" (rakouský sedlák Hugo Anzinger o soužití s českými sousedy)

"Ta pryčna byla dřevěná a dostávali dvě, ne jednu deku. A pokud jde o mrznutí, to je pocit subjektivní." (komunistický poslanec a bývalý bachař Josef Vondruška k tomu, že v 80. letech o Vánocích posílal politické vězně na mráz do samotky)

"Krůta táhne na H5N1 a sama sobě dává mat." (redaktor České televize Karel Vrána k problematice ptačí chřipky)

Krejčíř na známkách, spokojené sboristky

"Pana Krejčíře bude snazší vydat na známkách než v reálu." (stínová ministryně spravedlnosti ČSSD Marie Benešová ke kauze uprchlého podnikatele Radovana Krejčíře)

"Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci." (Klaus k problematice globálního oteplování)

"Sborem prošlo několik tisíc dětí, které v něm byly spokojené a šťastné. Nechápu, jak je možné, že 49 jich je nespokojených." (bývalý sbormistr Bambini di Praga Bohumil Kulínský, který je obviněný ze zneužívání několika svých svěřenek)

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků