Hlavní obsah
Snídaně v mini provedení od nadané Francouzky. Foto: Profimedia.cz

Nad miniaturními keramickými dobrotami se sbíhají sliny

Francouzka Stephanie Kilgastová má netradiční koníček. Vytváří neuvěřitelně věrné napodobeniny jídel v miniaturním provedení. Pomocí svých šikovných rukou, malých nožů, žiletek, párátek a dalších drobných nástrojů vyrábí ze speciální modelovací hmoty pokrmy, jež jsou zmenšeninou 1:12 vůči reálným pokrmům. Výsledek však stojí za to.

Snídaně v mini provedení od nadané Francouzky. Foto: Profimedia.cz
Nad miniaturními keramickými dobrotami se sbíhají sliny

Je libo croissant s máslem a marmeládou se šálkem kávy, nebo snad snídani po anglicku? Všechny gurmánské výtvory čtyřiadvacetileté Francouzky jsou kompletně celé vyrobené ručně.

Každý z drobných předmětů zabere umělkyni zhruba tři hodiny, záleží však na náročnosti provedení. Stephanie Kilgastová pracuje obvykle s lupou a nechává si záležet i na nejdrobnějších detailech.

Umělkyně vytváří kompletní menu včetně prostírání

Nejdříve vytvoří z modelovací hmoty všechny součásti pokrmu včetně příborů, nádobí, ubrousků, prostírání, prkének a tácků. Na závěr použije akrylové barvy.

Nadaná Francouzka odhaduje, že od roku 2007, kdy s touto činností začala, vytvořila již okolo 600 kusů nejrůznějších miniaturních dobrot. Jeden podobný výrobek zájemce přijde zhruba na necelých 1500 korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků