Hlavní obsah

Kněz se chopil zbraně a pokropil své farníky svěcenou vodou

Mexiko je země, kde bují kriminalita a obchod s drogami. Situace se může zdát bezvýchodná, někteří lidé se proti tomu ovšem snaží bojovat. Jedním z nich je i římskokatolický kněz, který v kostele rozprašuje svěcenou vodu umělohmotnou pistolkou.

Kněz se chopil zbraně a pokropil své farníky svěcenou vodou

Otec Juan Ramon Hernandez, který slouží bohoslužby v malém kostele v mexickém Acatlánu, je velmi znepokojený mírou násilí a přibývajícími vraždami, které přímo souvisí s drogami. Rozhodl se proti tomu tedy bojovat vlastními zbraněmi, doslova.

„Modleme se, aby se srdce násilníků a vrahů obměkčila. Odhoďme veškeré zbraně daleko,“ apeloval Hernandez během bohoslužby na své farníky.

Spolu s těmito slovy navíc kolem sebe stříkal svěcenou vody z dětské pistolky. Některé děti, které byly poprvé u svatého přijímání, se u toho smály. Jeho poselství však znělo jasně, pro zbraně a násilí by neměl být v našich životech prostor, uvedla televize NTN 24 News.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků