Hlavní obsah
Jakub Vágner začal s vysazováním pstruhů do řeky Střely Foto: Ivan Blažek, Právo

Jakub Vágner odstartoval tažení za návrat pstruhů do českých řek

Proslulý sportovní rybář a dobrodruh Jakub Vágner ve středu odstartoval projekt, který má vrátit hojnost pstruhů a dalších lososovitých ryb do českých řek. Pilotním tokem je západočeská Střela - pod jez v Plasích Vágner spolu s dalšími rybáři vysadil prvních sto kilogramů potočních pstruhů.

Jakub Vágner začal s vysazováním pstruhů do řeky Střely Foto: Ivan Blažek, Právo
Jakub Vágner odstartoval tažení za návrat pstruhů do českých řek

„Letos jich do několika míst na Střele nasadíme celkem 2,5 tuny a se stejným množstvím počítáme i v následujících pěti letech,“ sdělil Vágner. Projekt podporuje společnost Veolia Voda a Nadační fond Veolia.

„Zatím se soustředíme pouze na Střelu, pokud bude tato akce úspěšná a najdou se další partneři, budeme pokračovat i na jiných českých řekách,“ uvedl Vágner.

Pstruhové toky podle Vágnera trpí nájezdy chráněných kormoránů.

„Jejich hejna jsou schopná revíry zcela zdecimovat. To je případ Střely, na kterou útočí ptáci z velkého zimoviště na řece Berounce,“ poznamenal Vágner, podle něhož je vysazování ryb jen první krok.

„Dalším by měl být boj proti kormoránům. Nemůžeme chránit tvora, který naše řeky vylupuje tak děsivým způsobem,“ prohlásil Vágner.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků