Hlavní obsah

Hvězdami šampionátu se stali skákající králíci

V anglickém Harrogate se o víkendu konal šampionát malých zvířat. Jedná se o největší akci tohoto druhu s nejdelší historií ve Velké Británii. Své neskutečné výkony tam předvedli králíci ze Švédska, kteří jsou speciálně cvičeni ke skákání a dokáží překonat téměř metr vysoké překážky, uvedla agentura Reuters.

Hvězdami šampionátu se stali skákající králíci

Nejstarším skákajícím králíkům bylo pět let, těm nejmladším ani ne rok a půl. Většina z nich prochází speciálním výcvikem už od tří měsíců. Jsou chováni pro tento netradiční sport a umí skákat do výšky zhruba 90 centimetrů.

„Milují skákání, hlavně toto plemeno, protože jsou k tomu šlechtěni. Ale všichni králíci rádi skáčou,“ citovala agentura Tinu Larssonovou z králičího skákacího týmu.

Víkendové akce se zúčastnilo celkem na tři tisíce zvířat. Kromě králíků předvedli své dovednosti i křečci, morčata, pískomilové, myši, krysy nebo činčily.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků