Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Doručovatel nevydal 92leté seniorce láhev, neprokázala zletilost

Někteří doručovatelé berou svou práci svědomitě. Jeden z doručovatelů obchodu Amazon tak přísně dbal na pravidla dodávání alkoholu, že odmítl vydat dvaadevadesátileté seniorce láhev sherry. Co kdyby jí totiž bylo méně než osmnáct.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Doručovatel nevydal 92leté seniorce láhev, neprokázala zletilost

Carl Johnston se rozhodl osladit své babičce vánoční svátky. Objednal jí proto láhev dezertního vína Harveys Bristol Cream Sherry, sladkého překvapení se však Louise Wilkinsonová nikdy nedočkala, byť mu byla na dosah.

Doručovatel obchodní společnosti Amazon totiž odmítl vydat britské seniorce objednávku jedné láhve sherry, neboť 92letá žena neměla žádný z identifikačních dokumentů, které firma k prokázání věku požaduje. Ve středu o tom informovala televize Fox News.

Internetový obchod při prodeji alkoholu respektuje minimální věk stanovený zákony v dané zemi, což je v případě silnějšího alkoholu v Británii 18 let. Při doručení požaduje Amazon předložení pasu, řidičského průkazu, vojenské knížky, biometrického imigračního dokladu či identifikační karty PASS, což je britský oficiální doklad o věku, který je určen především pro mládež. Obdobu občanských průkazů, jaké jsou například v Česku, Británie nemá.

Průkazka na autobus nestačila

Vzhledem ke svému věku nemá Louise ani cestovní pas ani řidičský průkaz, a tak jí doručovatel sherry nevydal a podle pravidel Amazonu se pokusil balíček doručit následující den. Stařenka při druhém pokusu o doručení předložila kartičku na autobus, na které je fotografie. Ani to však doručovateli nestačilo, neboť cestovní doklad není v seznamu dokumentů uznávaných Amazonem.

Carl Johnston, který sherry babičce koupil a nechal jí ho zaslat domů, počínání doručovatele kritizuje. „Je jasné, že má dostatečný věk, aby se mohla napít. A podruhé již měla doklad s fotografií, ale karta na autobus není na seznamu identifikačních dokumentů uznávaných Amazonem,“ řekl.

„Nechápu, proč nepostupují jako v supermarketech, kde se spokojí s vizuální kontrolou člověka,“ dodal rozčilený vnuk, který láhev babičce nakonec zavezl osobně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků