Devauchelle, který transplantaci provedl, potvrdil, že pacientka musela 23. prosince překonat obtížnou fázi, kdy tělo novou tkáň odmítalo. "Nyní se jí však vede výborně," řekl chirurg, který jí v sobotu navštívil v nemocnici v Amiensu. "Brzy uspořádáme v její přítomnosti tiskovou konferenci," dodal.

Žena začíná hýbat horním rtem, ale ne dolním, což má vliv na její artikulaci, řekl Devauchelle. Podle něj však mluví stále lépe, normálně jí a začíná pít, aniž by jí tekutina unikala.

Tvář od mrtvé přijala dobře

"Ve volném čase bez ustání plete, jezdí na rotopedu a začala znovu kouřit...bohužel jednu od druhé", připustil Devauchelle. Podle něj velmi dobře přijala svou novou tvář a nechce se jí zbavit. "Nepovažuje ji za tvář někoho mrtvého," zdůraznil.

Lékař pacientku chrání před médii

Lékaři ji zatím ponechali v nemocnici ze zdravotních důvodů. "Ale i proto, že jí zatím chceme chránit před tlakem médií", dodal Devauchelle.

Matku dvou dcer, která pochází z Valenciennes na severu Francie, v květnu vážně pokousal její pes, který se ji pokoušel zachránit, když se předávkovala prášky ve snaze se zabít. Byla tak znetvořena, že měla problémy s mluvením a při jídle jí potrava padala z úst. Část tváře dostala od dárkyně, jejíž mozek přestal pracovat a jejíž pozůstalí dali k operaci souhlas.