Ošetřovatelé testovali své schopnosti minulý týden v sobotu. Místo skutečného zvířete však honili muže v roztomilém plyšovém kostýmu. Celá akce tak nabrala dost komické rozměry, jak potvrzuje video zveřejněné na internetu.

Na něm je vidět, jak místní pracovníci nejprve obklíčí muže v kostýmu lva pomocí síťových bariér v evakuované části zoo. Ten poté přes síť napadne jednoho ošetřovatele a strhne ho na zem, síťovou bariéru však neprotrhne.

Ošetřovatelé nakonec už zklidněné „zvíře” zasáhnou z auta zbraní, přičemž není zcela jasné, zda má jít jen o uspání, nebo o odstřel. Následně pracovníci z auta tyčí zkontrolují, zda je lev skutečně dost tuhý, načež ho skupina ošetřovatelů v síti naloží do auta.

Celý odchyt se zaujetím pozorovali ze svého výběhu skuteční lvi, kteří tak mohli získat představu, co by je při nenadálém útěku čekalo.

Podobná cvičení nejsou v Japonsku ničím výjimečným. Země je náchylná na častá zemětřesení, při kterých se na svobodu mohou dostat mnohá pro lidi nebezpečná zvířata. Zoologické zahrady se podobným způsobem v minulosti připravovaly i na možnost útěku polárního medvěda, leoparda či nosorožce. Vždy za pobaveného přihlížení návštěvníků.