Hlavním hrdinou příběhu lidskosti se stal 40letý Dean Moore, který spatřil u krajnice nešťastný manželský pár ze Skotska. Ron a Sharleen Gilliesovi cestovali za matkou Sharleen, která po dlouhé nemoci umírala ve městě Cambridge, které je od místa poruchy Gilliesových vzdáleno zhruba 320 kilometrů.

Naskočte si...

Ačkoliv se pochopitelně snažili manželé zajistit jiný odvoz, nejdříve k tomu mohlo dojít za tři hodiny a ke všemu by se dostali pouze na první vlakovou stanici. V situaci, kdy mohly rozhodovat i minuty, to bylo pro 77letého muže a 58letou ženu málo.

Cesta z Edinburghu do Cambridge

Cesta z Edinburghu do Cambridge.

FOTO: Mapy.cz

Zoufalému páru podal pomocnou ruku právě Moore, který se nabídl, že je do Cambridge odveze. „Zeptal jsem se ho, jestli si uvědomuje, že tam a zpátky je to asi 640 kilometrů,” popsal překvapení Ron.

Peníze odmítl

Délka trasy však Mooreovi nedělala problém, manžele naložil a vyrazili do Cambridge, kde se Sharleen podařilo setkat se s matkou, která sice byla v bezvědomí, přesto ji mohla držet za ruku a vyprávět o příhodě na cestě.

Matka Sharleen zemřela po těžké nemoci následující den a její dcera byla u toho. „Lidé dostávají ocenění za různé věci, ale většinou to je jejich práce. Tento muž projevil něco víc a pomohl nám, i když vůbec nemusel,” řekl Ron a dodal, že Moore si odmítl vzít jakoukoliv finanční kompenzaci za projevenou laskavost.