Děti volají do velení protivzdušné obrany (NORAD), které tuto recesistickou službu už mnoho let o Vánocích poskytuje. Několik telefonátů ale bylo v pondělí přepojeno do Bílého domu, kde na ně odpovídal Trump a jeho manželka Melania. Ta na Twitteru napsala, že pomoci dětem vystopovat Santu je jednou z jejích „nejoblíbenějších tradic“.

„Stále věříš na Santu? Protože v sedmi letech už to není obvyklé, ne?“ zeptal se Trump v pondělí večer sedmileté dívky. Její odpověď média nezveřejnila, podle CNN ale Trumpa rozesmála. Na sociálních sítích se rázem vzedmula vlna komentářů.

„Vlastně neexistuje ani nebe, když umřete, shnijete v zemi a sežerou vás červi. Tak veselé Vánoce,“ napsal například v reakci americký scenárista Dan Amira.

Na přepojené telefonáty z NORADu odpovídala rovněž první dáma Melania.

Na přepojené telefonáty z NORADu odpovídala rovněž první dáma Melania.

FOTO: Profimedia.cz

„Trump dělá hodně věcí špatně, ale naznačit sedmiletému dítěti, že Santa neexistuje, je asi jedna z mála správných věcí, kterou v úřadu udělal,“ komentoval událost další uživatel Twitteru. „Někdo to udělat musí,“ dodal.

Santa Claus je sledován od padesátých let

Informace o pohybu Santa Clause se sobím spřežením, v němž vozí dětem dárky, poskytují už několik desítek let dobrovolníci Velení protivzdušné a kosmické obrany Severní Ameriky (NORAD).

Nápad se zrodil v roce 1955, kdy plukovník Harry Shoup před vánočními svátky zvedl vyzvánějící telefon v očekávání, že uslyší rozkaz nadřízeného generála. Ke svému překvapení ale slyšel dětský hlas a přání promluvit se Santa Clausem. Nápad zaujal velení NORAD, které přes média pak zřídilo speciální vánoční telefonickou linku.