Tašku zahlédl na předním sedadle jednoho ze zaparkovaných aut před budovou glasgowského soudu. Protože bylo okno vozu otevřené dokořán, rozhodl se, že tašku raději pohlídá, než majitel auta přijde.

Bál se, aby tašku se slušným finančním obnosem někdo neukradl. Ačkoliv silně pršelo, stál na místě více než dvě hodiny. Když však ani po tak dlouhé době nikdo nepřišel, vzal tašku do jedné z nedalekých právnických kanceláří a v autě nechal vzkaz, aby si ji tam dotyčný vyzvedl.

Please read and share the man in this photograph is homeless his name is James John McGeown I'm now about to take your...

Zveřejnil(a) John McMonagle dne 14. prosinec 2017

Vlastníka vozu Johna McMonagleho a majitelku tašky Alyshiu Orfordovou bezdomovcův poctivý čin velmi překvapil. „Byl jsem v šoku, nechtěl jsem uvěřit tomu, že si nic nevzal. Ten muž nemá nic a stejně raději myslel na ostatní. Jenom to dokazuje, že jsou na ulici slušní lidé,“ řekl serveru mirror.co.uk McMonagle.

Aby se muži odvděčil, rozhodl se na internetu založit finanční sbírku, která by mu měla pomoct dostat se z nepříznivé situace. „Vybíráme peníze jak pro Jamese Johna McGeowna, tak pro celou bezdomoveckou komunitu v Glasgow a Clydebank,“ svěřil se.