„Dvě hodiny se honil za jednou štikou. Vůbec ji nemohl trefit, ale nakonec přece jen dosáhl svého,” prozradil novinářům prezidentův mluvčí Dmitrij Peskov a přislíbil, že od pondělka budou na internetové stránce Kremlu dostupné záběry z kamery, připevněné k prezidentově potápěčské masce.

Ruský prezident Vladimir Putin během rybaření na Sibiři.

Ruský prezident Vladimir Putin během rybaření na Sibiři.

FOTO: Alexei Nikolsky, ČTK/AP

Prezident sice podle mluvčího patrně nepřekonal svůj rybářský rekord z roku 2013 v podobě úlovku štiky vážící více než 21 kilogramů, ale „tentokrát to bylo zajímavější”.

Ruský prezident Vladimir Putin (vlevo) a ministr obrany Sergej Šojgu během rybářského výletu na Sibiři.

Ruský prezident Vladimir Putin (vlevo) a ministr obrany Sergej Šojgu během rybářského výletu na Sibiři.

FOTO: Alexei Nikolsky, ČTK/AP

Již tradičním Putinovým společníkem na dobrodružné dovolené byl ministr obrany Sergej Šojgu. Koupání a podvodnímu rybaření prý nezabránila ani okolnost, že teplota vody nepřesahovala 17 stupňů Celsia.

Internetový list Gazeta.ru připomněl, že ve vzpomínaném roce 2013 vzápětí svého ruského kolegu „přetrumfl” běloruský prezident Alexandr Lukašenko, který se pochlubil, že v řece Pripjať "osobně chytil" tři sumce o váze 57, 24 a sedm kilogramů.

Putin svého času rybařil i s americkým prezidentem - George Bush mladší vzal Putina na ryby v Maine v roce 2007 a později přiznal, že pouze host něco chytil. Během letošní dovolené se Putin podle Peskova nevěnoval jen rybaření, ale také se proháněl v motorovém člunu a po horách na čtyřkolce.

Ruský prezident Vladimir Putin s úlovkem během rybaření na Sibiři.

Ruský prezident Vladimir Putin s úlovkem během rybaření na Sibiři.

FOTO: Alexei Nikolsky, ČTK/AP

Bývalý agent sovětské tajné služby se zapojil už do poměrně dlouhé řady dobrodružných akcí, které mají zvýšit jeho popularitu u ruské veřejnosti. V roce 2009 podnikl v batyskafu výpravu na dno Bajkalského jezera, o rok později se přidal k výpravě za sněžnými leopardy na jihu Sibiře.

Výprava na dno Černého moře, kde Putin našel dvě amfory, se v roce 2011 příliš nevydařila. Později byl Kreml nucen přiznat, že objev antických trofejí by předem pečlivě připravený.

V roce 2012 Putin zaujal letem na deltaplánu, jímž prý chtěl navést bílé jeřáby na cestu do teplých krajin.