Výrůstky se začaly dívce objevovat na obličeji před čtyřmi měsíci. Její otec, chudý bangladéšský rolník, uvedl, že si zprvu nedělal starosti. Když se ale bradavice rychle zvětšovaly, odvezl dívku z jejich vesnice do nemocnice v metropoli Dháka.

Podle lékařů by dívka mohla trpět nemocí nazývanou epidermodysplasia verruciformis nebo též Lewandowskyho-Lutzův syndrom. Příčina této choroby může být dědičná, postihuje také lidi s výrazně oslabenou imunitou. O diagnóze ale lékaři z Dháky ještě definitivně nerozhodli; zjišťují, zda by dívka nemohla být postižena jinou kožní chorobou.

„Jsme hodně chudí, moje dcera ztratila matku, když jí bylo šest let. A já upřímně doufám, že se lékařům podaří odstranit kůru z obličeje mé krásné dcery,“ řekl otec pacientky.

„Pouze čtyři lidé na světě byli diagnostikováni s touto vzácnou genetickou chorobou, a nebyla mezi nimi žádná žena,“ prohlásil lékař Samanta Lal Sen, který působí na oddělení plastické chirurgie v Dháce.

Stejný lékař má v péči také „stromového muže“, 27letého Bangladéšana Abula Badžandara, jemuž se obří výrůstky objevily na rukou a nohou. Po 16 operacích by měl být brzy propuštěn domů.