Ross Chapman se na své lodi nacházel asi 50 kilometrů od North West Cape na západním pobřeží Austrálie, kam vyrazil s cílem chytit marlína. Neobratností shodil do vody svou kameru GoPro a při pokusu zachránit ji ho jeho motorika opět zradila a přepadl tak přes okraj do vody.

Tím jeho smůla nekončila, měl totiž zařazenou rychlost, takže loď mu ujela, uvedl The Daily Telegraph. Nezbylo mu tak než šlapat vodu a čekat na záchranu. Sice okolo něj projelo několik jiných lodí, ale nikdo si ho nevšiml.

Pomohl až jiný rybář, který spatřil jeho prázdnou loď a zalarmoval záchranáře. Do pátrání se zapojilo několik lodí nacházejících se v okolí a po šesti hodinách se Chapmana podařilo najít.

To all my friends and family thank you so much for all the support, messages and calls it really means alot I'm so...

Zveřejnil(a) Ross Chapman dne 4. leden 2017

Chapman později svým zachráncům poděkoval na Facebooku.

„Jsou tam medúzy, žraloci, kosatky... byl daleko, daleko na moři,“ uvedl pro BBC záchranář Rusty Ellis s tím, že Chapman měl velké štěstí, že přežil.

Rybáře ošetřili v nemocnici, byl podchlazený a utrpěl šok.

„Jsem vděčný, že jsem naživu a vy všichni, kteří jste všeho nechali a vydali se mě hledat, jste moji hrdinové,“ uvedl po záchraně rybář původem z Nového Zélandu na svém facebookovém profilu.