Heather se vlasatá už narodila, ale rodiče Ninu a Henryho nenapadlo, že její vlasy jsou něčím jiné, dokud je nezačali zastavovat lidé na ulici.

„Několik lidí se mě ptalo, jestli má paruku, protože nikdy neviděli tak vlasaté dítě. Dostává se jí hrozně moc pozornosti pokaždé, když jdeme ven, ať už jsme v restauraci, vlaku či supermarketu. Někteří se snaží udělat si nenápadně fotografii, protože jsou moc stydliví přijít se zeptat,” řekla třiatřicetiletá matka malé vlasatice, povoláním geodetka.

„Já i Henry máme velmi husté vlasy, ale podle toho, jak jí vlasy stojí, si myslíme, že to musí mít po Henryho sestře Vony,” poznamenala Nina Sarnaová.

Čelenka na zkrocení hřívy

Nina myje vlasy malé Heather každý den a nechává je přirozeně schnout, aby předešla případným popáleninám. Na dceřiny vlasy nepoužívá také žádné stylingové přípravky, pouze čelenku, aby hřívu zkrotila.

Nina si myslela, že situace okolo se uklidní, až Heather trochu povyroste a vlasy se narovnají, zatím to tak však moc nevypadá.

„Myslela jsem si, že po tom, co se jí vlasy svěsí, nebude si jí nikdo všímat, ale díky jejím velkým očím a panenkovskému obličeji je jako magnet. Lidé ji říkají panenka Barbie nebo hlávka zelí,” dodala Sernaová.