Palm byla na cestě za svými příbuznými do oblasti Mae Ramat v provincii Tak v Thajsku a už měla dost stavu místních komunikací. Nasadila si koupací čepici a dala si koupel v jedné z děr v silnicích, které jsou v období dešťů plné vody. Pořízené fotografie byly sdíleny na sociálních sítích po celém Thajsku a Číně. Měly povzbudit i ostatní, aby napodobili Palm z Thajska a upozornili na stav svých místních komunikací.

Skupinka žen z provincie Khon Kaen v severovýchodním Thajsku se rozhodla Palm následovat a dala si společnou koupel také v jedné z výtluk na tamní cestě. Místní vláda silnice neupravovala nejméně 30 let, ale po tomto protestu přislíbila, že silnice budou opraveny po období dešťů.

Ženy se koupou v prohlubni na silnici v provincii Khon Kaen.

Ženy se koupou v prohlubni na silnici v provincii Khon Kaen.

FOTO: Profimedia.cz

Thajské modelce se její „výmolový protest“ zřejmě také vyplatil. Podle zpráv guvernér provincie Tak nařídil opravit silnice bez prodlení a fotografie na Facebooku potvrzují, že opravy jsou v plném proudu.

Po svém se k výmolům postavil i důchodce Peter Goman, který má thajskou manželku. Německý inženýr nečekal na úřady a do oprav vozovky se v provincii Buriram pustil sám. Snímky zachycující 76letého muže, jak klečí na silnici, sdílelo na Facebooku přes 40 tisíc lidí.

Německý penzista Peter Goman se do oprav pustil na vlastní pěst.

Německý penzista Peter Goman se do oprav pustil na vlastní pěst.

FOTO: Profimedia.cz

Silnice plné zahrad i penisů

Nejen Thajsko trápí problémy s neudržovanými silnicemi. Na začátku tohoto roku měl jeden vtipálek svůj vlastní kontroverzní způsob, jak upozornit na stav silnic v severozápadní Anglii. Kolem výtluků namaloval obrázky penisů ve snaze donutit místní orgány jednat. Mezitím v Londýně našel Steven Wheen jiný humornější způsob. Začal londýnské díry v komunikacích naplňovat hlínou a vytvořil malé zahrádky.

V České republice už máme dokonce i aplikaci, díky které můžete na výmoly upozornit a informace budou odeslány odpovědnému správci silnic. [celá zpráva]