„Jednou jela za mnou řidička z Prahy a snažila se za jízdy vyfotografovat můj vůz. Občas nám také lidé mávají z chodníků,“ řekl Novinkám řidič VB Taxi Marián Polakovič.

„Přiznám se, že když jsem je poprvé uviděl, jejich vůz jel na neoznačené křižovatce zprava, a ještě hodný kus za křižovatkou jsem se děsil, že jsem jim nedal přednost a oni mě určitě zastaví. Staré reflexy prostě fungují,“ směje se Karol z Bratislavy. „Je to dobrý nápad. Kdysi z toho měli lidi strach a teď je to takové příjemné osvěžení,“ uvedl Ernest Šimon.

Vozy poznává i mladá generace

Polakovič je překvapený, že na jejich vozy reaguje nejen starší generace, ale i mladší lidé. „U teenagerů mě překvapilo, že vědí, co byla Veřejná bezpečnost. Možná to znají z filmů,“ diví se.

Auta mají design vozů někdejší Veřejné bezpečnosti

Auta mají design vozů někdejší Veřejné bezpečnosti.

FOTO: Ivan Vilček, Právo

Taxislužba zaměstnává jako řidiče vesměs lidi, kteří předtím s taxi nejezdili. „Zjistili jsme, že na trh se vejde další taxislužba, pokud bude slušná. Máme proto lidi, kteří nikdy předtím nejezdili jako taxikáři,“ vysvětlil Boris Wagner, předseda představenstva společnosti, která VB Taxi provozuje.

Název i zbarvení vozidel zaregistroval Wagner jako ochrannou známku ještě v roce 2006.