Bizarní incident se odehrál ve chvíli, kdy bylo letadlo ještě na letištní ploše a pozvolna se připravovalo ke vzletu. Za letu by se muži vzhledem k podtlaku dveře otevřít už nepodařilo, navíc by si asi způsobil daleko větší problémy než takto.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Problém okamžitě vyrazila řešit šokovaná letuška i letištní personál. Žena odtáhla překvapeného muže od nouzového východu a personál posléze musel do letadla vracet nouzovou skluzavku, která se automaticky rozvinula po otevření dveří.

Muž prý letěl letadlem poprvé v životě a ani omylem ho nenapadlo, že udělal něco, co se nesmí. Pobavení spolucestující samozřejmě neváhali a vše si řádně nafotili a natočili a posléze vtipné záběry z letadla zaplavily čínské sociální sítě.

Bez pokuty

„Tak to je poprvé, co vidím pasažéra otevírat nouzový východ,” napsal na Weibo jeden z pasažérů letu.

Navzdory chvílím vzrušení na palubě letadlo vzlétlo bez zpoždění a muž nemusel po vysvětlení svého činu letadlo opustit. Podle mluvčího aerolinek Xiamen Airlines mu ani nehrozí pokuta.