Van Heijst letěl s kopilotem s Boeingem 747 do aljašského největšího města Anchorage. Zhruba v půlce desetihodinového letu, když byli poblíž Kamčatky, se rozhodl vyfotit noční oblohu, protože měla zvláštní zelenou barvu. Asi o 20 minut později si všiml červené a oranžové záře před letadlem.

„Bylo to trochu zvláštní, protože tam nemělo být nic jiného než nekonečný oceán,“ řekl van Heijst o jevu, který popsal jako zatím nejzvláštnější v jeho letecké kariéře.

Místo, kde pilot záři spatřil

Místo, kde pilot záři spatřil

FOTO: Profimedia.cz

Možnost, že se jednalo o rybáře, kteří se snaží světly přilákat olihně, rychle vyloučil, protože ti používají jinou barvu světel. Světelné body v jím spatřené záři navíc byly mnohem větší.

„Čím blíž jsme se dostávali, tím silnější záření bylo. Nasvěcovalo mraky a oblohu do docela děsivé oranžové záře,“ dodal pilot v komentáři ke své galerii.

Za nejpravděpodobnější příčinu jevu považuje pilot erupci podvodní sopky

Za nejpravděpodobnější příčinu jevu považuje pilot erupci podvodní sopky

FOTO: Profimedia.cz

Jediné vysvětlení, které mu přijde pravděpodobné, je podle něj erupce podvodní sopky. Vede ho k tomu i fakt, že se tak stalo v tzv. Ohnivém kruhu, jenž je charakteristický častou vulkanickou činností.

„Teď jen čekám, zda v tom místě nevznikl nový ostrov. Alespoň by mohl být pojmenován po mně, jako po oficiálním objeviteli,“ vtipkoval pilot a dodal, že s kopilotem vše nahlásili řízení letového provozu, které spustilo vyšetřování události.